Pagina principal? Despre ?coala pentru to?i
 

Despre ?coala pentru to?i

PDF Imprimare Email

?coala pentru to?i urm?re?te crearea unui mediu de studiu accesibil tuturor elevilor, independent de prezen?a unei dizabilit??i vizuale. Siteul ofer?, pentru nceput,culegeri de matematic? accesibilizate, pe care orice elev s? le poat? citi pe calculator.

 

Informa?ia de pe acest site vine n completarea a ceea ce se nva?? la clas?, oferind elevilor un sprijin n preg?tirea de zi cu zi. Prin intermediul acestui site, elevii nev?z?tori vor avea acces la materiale accesibilizate, gratuite, conforme cu programa ?colar? ?i pe care s? le poat? citi cu ajutorul unui screen reader.

 

Proiectul ?coala pentru to?i este sus?inut de Editura Hyperion din Craiova. Domnul Gheorghe Adalbert Schneider, reprezentantul Editurii Hyperion, a pus la dispozi?ia echipei ?coalapentruto?i.ro formatul electronicpentru7 culegeriacoperind materia claselorI - XII.O parte din aceste c?r?i se reg?sesc deja pe siteul nostru, iarrestul sunt acum n curs de accesibilizare ?i vor fiafi?ate pe site n cel mai scurt timp cu putin??.